poniedziałek, 2 grudnia 2013

Czego nie kupować w prezencie świątecznym?

Już niewiele czasu zostało do tegorocznych świąt Bożego Narodzenia, a co za tym idzie w sklepach zaczęły pojawiać się pierwsze ozdoby choinkowe i pomysły na prezenty. Jak zapewne wiecie wybór upominków może przyprawiać o ból głowy. Jeżeli mamy dużą rodzinę i spore grono znajomych to musimy się nieźle wykosztować i nagłowić. Dlatego też, dobrze jest znacznie wcześniej podejść do tego tematu.



Każdy z Was na pewno ma jakieś wymarzone i mniej wymarzone prezenty. Jeżeli chodzi o święta Bożego Narodzenia to często kierujemy się stereotypami. Powtarzamy jeden i ten sam od lat upominek. Trzeba przyznać, że nie jest to zbyt dobre rozwiązanie. Prezenty mają sprawiać radość, i przede wszystkim mają być niekłopotliwe. I tak na przykład nigdy nie powinniśmy na prezent bez wcześniejszego uzgodnienia kupować zwierząt. Marzeniem wielu dzieci jest posiadanie pieska czy kotka. Dziecko stale o tym powtarza, pisze w listach do świętego Mikołaja i na każdym kroku nam o tym przypomina. Jeżeli jednak jesteśmy członkami dalszej rodziny i jeśli nie przedyskutujemy tego z rodzicami to nie powinniśmy kupować takiego prezentu niespodzianki.



Ta sama zasad tyczy się osób dorosłych, kupowanie zwierząt w charakterze prezent jest po prostu nie na miejscu. A jakich jeszcze prezentów nie wypada dawać? Jeżeli chodzi o kobiety to niektóre z nich nie będą zadowolone z otrzymania kosmetyków. Taki na przykład krem przeciwzmarszczkowy lub też balsam wyszczuplający może zostać źle odebrany. Panie zdecydowanie wolą otrzymywać biżuterię lub zegarki.




Jeżeli nie wiemy czy taki zegarek przypadnie komuś do gustu to wybierajmy klasyczne modele. Te zawsze są modne i eleganckie. Wracając do nietrafionych prezentów, nie kupujmy rzeczy bardzo drogich. Może to być kłopotliwe dla osoby obdarowywanej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz