piątek, 5 lipca 2013

Srebro czy złoto

Biżuteria to bardzo modny i praktyczny dodatek,  bez względu na wiek, płeć czy poglądy każdy z nas może ją nosić. Na co dzień wybieramy przeważnie coś skromniejszego i bardziej klasycznego natomiast na jakieś większe wyjścia wyciągamy z naszych szuflad prawdziwe cudeńka.

Zwolennicy biżuterii dzielą się na dwie grupy, na tych co wolą srebro i na tych którzy zawsze i zdecydowanie wolą złoto. Jaka jest różnica w tych materiałach, co lepiej się opłaca kupować i kto powinien nosić jaką biżuterię?Przede wszystkim są to dwa podobne do siebie i jednocześnie bardzo różne surowce. Złoto jest bardziej trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Nawet przez wiele lat nie noszony złoty łańcuszek czy pierścionek nie ulegnie deformacji ani nie zardzewieje. Natomiast biżuteria srebrna jeżeli będzie źle przechowywana może czarnieć, można to bardzo łatwo usunąć nie mniej jednak jest to trochę kłopotliwe.
Poza tym wyroby ze złota są znacznie droższe na przykład za taki sam łańcuszek złoty trzeba będzie zapłacić około 300 złotych, natomiast srebrny będzie kosztował od 100 do 150 złotych.Jeżeli chodzi o kwestie modowe to srebrne kolczyki, bransoletki i łańcuszki częściej nosimy na co dzień. Zakładamy je do pracy i na spotkania z przyjaciółkami. Natomiast złotą biżuterię chętniej wybieramy na jakieś większe okazje. Poza tym srebro zdecydowanie częściej nosimy latem. Wydobywa ono wtedy brązowy kolor naszej opalonej skóry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz